… zawinił, radnych powiesili.

Bez kategorii — 2.04.2010, 12:42

Ponad 13 milionów straty to bodaj najgorszy w całej historii sosnowieckiego szpitala wynik ekonomiczny, uzyskany pod kierunkiem dyrektora Zbigniewa Swobody za rok 2009! Bulwersujący tym bardziej, że w roku 2007, poprzedzającym powołanie tego menedżera na stanowisko dyrektora, przez prezydenta Górskiego, składowe obecnego szpitala (szpital w Zagórzu, przy Zegadłowicza i część „Dwójki”) w sumie praktycznie się bilansowały – czyli nie przynosiły straty!

Dzisiejszy Dziennik Zachodni przynosi informacje o kolejnym „sukcesie” w szpitalu, czyli prawdopodobnym opóźnieniu prac przy budowie sal operacyjnych. Artykuł wskazuje też winnych: – przyjęcie przez Radę Miejską budżetu w dniu 22 stycznia (ustawowy termin mija 31 stycznia!) ma być jednym z powodów KILKUMIESIĘCZNEGO opóźnienia w oddawaniu sali operacyjnej. W artykule cytowane są wypowiedzi szefa sztabu wyborczego Kazimierza Górskiego – G. Dąbrowskiego i dyrektora szpitala Z. Swobody, chociaż do końca nie jest jasne czy opinia o współwinie radnych jest wypowiedzią któregoś z rozmówców redaktorki, czy też jej własnym wnioskiem, wyciągniętym z ich wypowiedzi, bądź uzyskanym z jeszcze jakiegoś innego, niewskazanego w artykule źródła. Oto „odkrywcza” treść:
Niestety dopiero kilka miesięcy później zostanie oddana sala operacyjna. Jednym z powodów opóźnienia jest miesięczny poślizg w przyjęciu przez radnych miejskiego budżetu Sosnowca. A to z kolei ma wpływ na późniejsze wyemitowanie obligacji komunalnych, z których m.in. będzie finansowana inwestycja.

Zastanawiałem się czym kierował się prezydent Górski przedłużając kontrakt dyrektorowi Swobodzie, pod którego kierunkiem szpital osiągnął tak gigantyczną stratę. Nawet więcej – prezydent przyznał dyrektorowi od stycznia 30% podwyżkę wynagrodzenia! Kiedy jednak czytam o rzekomej winie radnych za spodziewane opóźnienia w realizacji inwestycji szpitala, co jest oczywistym kłamstwem, a przy tym wydaje się być elementem kampanii wyborczej Kazimierza Górskiego, sprawa przestaje być tak zagadkowa. Nie wiem tylko czy w tym układzie, podwyżka dyrektora Swobody nie powinna być wypłacana ze środków komitetu wyborczego Kazimierza Górskiego. Dzięki temu udałoby się może chociaż trochę zmniejszyć kolejną, wielomilionową stratę szpitala, jaka planowana jest przez dyrektora Swobodę na rok bieżący.

1 komentarz »

126

Komentarz by michał

6.04.2010, 21:48

Przecież to proste,najpierw trzeba zadłużyć,a następnie w geście łaski i pomocy miastu prywatyzować powstające centra ,a w pierwszej kolejności centrum matki i dziecka.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter