Zamienił stryjek siekierkę na kijek

Bez kategorii — 20.05.2009, 20:00

Kiedy Prezydent nie przedłużył umowy na zarządzanie szpitalem pod koniec 2007 roku, motywował to zbyt dużymi wymaganiami finansowymi, stawianymi przez dyrektora Stępniaka. „Rozbijało” się ponoć o dodatkową kwotę 2 tys. miesięcznie czyli 24 tysiące rocznie. W rezultacie prezydent powołał dyrektora Sowbodę, który miał naprawić sytuację szpitali.

Za rok 2007 łączne straty obydwu szpitali wynosiły około 2-3miliony złotych, przy czym wyniki finansowe szpitala numer 3, któremu szefował od kilku lat p. Stępniak były coraz lepsze. Od kiedy zarządza dyrektor Swoboda, za rok 2008 mówi się o 4 milionach straty, a na 2009 dyrektor planuje stratę na poziomie 7 milionów. Wszystko to są kwoty szacunkowe, bo próba uzyskania wiarygodnych danych nie jest łatwa.

Chyba jednak warto było wydać te 24 tysiące więcej, by dzisiaj zaoszczędzić dziesiątki milionów złotych! Wygląda na to, że chytry dwa razy traci. Niestety na złych decyzjach prezydenta tracą wszyscy mieszkańcy Sosnowca.

2 komentarze »

95

Komentarz by Anonimus

12.06.2009, 11:03

Z uwagą przeczytałem Pana artykuł.Pozostaje pytanie ilu dyrektorów razem zatrudniono po połączeniu szpitali?Bo ja słyszałem plotki o ośmiu.Potrzebna jest zmiana mentalności władz.Jeśli chodzi o zatrudnianie wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie medycyny ,w tym również specjalistów od zarządzania to może trzeba im zapłacić wyższe pensje niż panom piastującym kluczowe stanowiska w prezydium?I tu jest kot pogrzebany.Argumentem jest to,że tacy specjaliści mają wyższe kwalifikacje oraz nie znajdzie sie ich w urzędzie pracy.Nie brakuje natomiast chętnych do tej pory na radnych czy prezydentów,nawet napisałbym,że jest ich za dużo i nie wszystcy są specjalnie wykształceni.
Ja jestem zdania,że publiczny szpital pochłonie każde pieniądze i będzie miał długi.Wyjściem jest prywatyzacja i może to dostrzec każdy.Ja mam porównanie bo leczę żonę w prywatnej klinice ortopedycznej.Niestety Pana partia ,którą niektórzy nazywają prawicową w dziedzinie ochrony zdrowia proponuje rozwiązania z epoki socjalizmu,takie to są polskie paradoksy.Pozdrawiam!

96

Komentarz by Sowa

25.07.2009, 8:45

A może właśnie chodzi o doprowadzenie do upadłości aby potem sprywatyzować. Przyjdzie prywatny „inwestor” np. Pan Dr Ornowski i „wykupi ” szpitale za 1 Zł. W takich „prywatyzacjach” specjalizuje się SLD.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter