Z 5 na 7

Bez kategorii — 29.03.2010, 0:34

Podczas czwartkowej sesji wytknąłem jednemu z radnych lewicy, że zamiast narzekać i mówić, iż norma zajmowanej przez wnioskodawców powierzchni, pozwalająca ubiegać się o mieszkania komunalne, jest jego zdaniem zbyt mała, powinien po prostu złożyć projekt uchwały w tej sprawie, a nie biadolić i wylewać krokodyle łzy. Razem z radnymi z klubu PiS doszliśmy po sesji do wniosku, że sytuacja w ostatnim czasie zmieniła się na tyle, że również my możemy poprzeć zwiększenie progu powierzchniowego. Postanowiliśmy naszą decyzję wcielić w życie i w piątek złożyłem w biurze RM projekt uchwały w tej sprawie. Jeśli zostanie ona przyjęta przez RM, to znacznie poszerzy się liczba osób, które będą mogły się ubiegać o mieszkanie komunalne.

Sosnowiec, 26 marca 2010r.
Sz. P. Daniel Miklasiński
Przewodniczący Rady Miejskiej
w Sosnowcu

W imieniu klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość zgłaszam w załączniku projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały nr 55/VII/03 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 23 stycznia 2003 r. w sprawie: zasad oraz kryteriów wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Sosnowca z prośbą o przeprowadzenie procedury uchwałodawczej.

Uzasadnienie:

Obecna norma 5m2 powierzchni pokoi na członka rodziny, definiująca w uchwale Rady Miejskiej osoby, nie mające zaspokojonych potrzeb mieszkaniowych, jest stosunkowo niska. Z różnych przyczyn zmniejszyła się także liczba składanych podań w stosunku do liczby odzyskiwanych przez gminę lokali komunalnych, co pozwala naszym zdaniem na podniesienie tej normy do 7m2.

i merytoryczna treść projektu uchwały:

§ 1. W uchwale nr 55/VII/03 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 23 stycznia 2003 r. w sprawie: zasad oraz kryteriów wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Sosnowca – wprowadza się następującą zmianę: w § 5 w pkt. 1 normę „5m2” podwyższa się do „7m2”.

Krzysztof Haładus

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter