Wydawanie od ręki….

Bez kategorii — 2.11.2014, 22:49

„Jak radny Haładus wydawanie wypisów z rejestru gruntów wprowadził” to tytuł jednego z artykułów gazetki ZAGÓRZE, wydanej przy okazji zbliżających się wyborów do Rady Miasta. Jeśli chcesz na mnie zagłosować i mieszkasz na terenie Zagórza – LISTA nr 4 pozycja 12.

Urząd miasta Sosnowiec

Potrzebowałem kiedyś wypis z rejestru gruntów. Poszedłem więc do biura obsługi interesanta w naszym mieście, złożyłem wniosek, Pani która przyjmowała wniosek poinformowała mnie, żebym za około 30 dni zgłosił się po jego odbiór. Na moje pytanie, czemu trwa to tak długo, uzyskałem odpowiedź, że jest długa kolejka i wnioski rozpatrywane są w kolejności….

Ponieważ miesiąc wcześniej brałem taki wypis w innym powiecie, postanowiłem złożyć interpelację do prezydenta, aby i u nas wydawać takie wypisy od ręki. Aby zaś nie zostać posądzonym o prywatę, postulowałem wprowadzenie tego w ciągu dwóch miesięcy, czyli po załatwieniu mojej sprawy. Zgodnie z regulaminem Rady Miejskiej przed sesją otrzymałem odpowiedź, w której pan wiceprezydent informował, że nie będzie możliwe wydawanie wypisu z rejestru gruntów od ręki, ponieważ wydanie wypisów z rejestru gruntów wymaga zgodnie z normą ISO 9002 wykonania jedenastu czynności takich jak: przyjęcie wniosku, sprawdzenie jego poprawności, wprowadzenie do systemu komputerowego, przekazanie do wydziału, dekretowanie na pracownika, rozpatrzenie merytoryczne i przygotowanie wypisu, przekazanie do podpisu, podpisanie i przyłożenie pieczęci, przekazanie do biura obsługi interesanta, poinformowanie strony, wydanie wniosku.

Poprosiłem na sesji o głos, podziękowałem za wyczerpującą i bardzo przekonującą odpowiedź i w obecności radnych, naczelników, dyrektorów instytucji miejskich i dziennikarzy wymieniłem te czynności. Powiedziałem też, że byłoby trudno się z tym spierać, gdyby nie fakt, że jakiś czas temu otrzymałem taki wypis w innym urzędzie od ręki. Opowiedziałem też, z tą samą skrupulatnością, jak to wyglądało tzn. otwarłem drzwi, wypełniłem wniosek, poszedłem do kasy, wróciłem i podpisany wypis już na mnie czekał, co zajęło jakieś 2-3 minuty. Poradziłem również, żeby następną delegację, zamiast do jednego z państw afrykańskich, pan wiceprezydent wybrał się z urzędnikami do tegoż powiatu, albo do sklepu czy na stację benzynową, gdzie wystawiane są faktury, która to czynność nie różni się wiele od wydania wypisu z rejestru, a trwa około minuty.

Po tygodniu przeczytałem w lokalnej prasie, że w naszym mieście wprowadzono wypisy z rejestru gruntów od ręki i od tej pory wypisy te wydawane są na miejscu.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter