Ustawa o rodzicielstwie zastępczym

Bez kategorii — 11.04.2009, 10:32

W Wielką Sobotę ciekawy tekst w DZ na temat ustawy o rodzicielstwie zastępczym. Trochę wprawdzie nie zrozumiałe dla mnie jest, dlaczego Ministerstwo chce zacząć pisać projekt ustawy na podstawie założeń rządowych, podczas gdy sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny pracuje nad istniejącym poselskim projektem ustawy o rodzinnej opiece zastępczej (druk sejmowy nr 628). To nie jest chyba najkrótsza droga do przyjęcia popieranych przez wszystkich zmian w opiece nad dziećmi poza rodzinami naturalnymi. Mam też nadzieję, że proponowane przez sosnowiecką Radę Miasta rozwiązanie zostanie uwzględnione w finalnej wersji ustawy, po wcześniejszym przyjęciu proponowanej przez nas poprawki do ustawy o pomocy społecznej, co może wspomóc i przyspieszyć rozwój rodzicielstwa zastępczego – o co najmniej pół roku, o ile nie więcej – w zależności od sprawności prowadzonych przez parlament prac.

1 komentarz »

94

Komentarz by zuzia

20.04.2009, 19:03

Dobrze byłoby gdyby ludzie wiedzieli, czym się te projekty ustaw różnią, bo było ich tak wiele, że można się w tym pogubić.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter