Udostępnić lodowisko!

Bez kategorii — 22.11.2007, 13:37

Sosnowiec, 22 listopada 2007r.
Krzysztof Haładus
Radny RM Sosnowca

Interpelacja międzysesyjna
Znak: PM/18/07

Sz. P. Kazimierz Górski
Prezydent Sosnowca

Zwracam się z wnioskiem o niezwłoczne udostępnienie lodowiska dla ogółu mieszkańców:
1. w dni robocze, co najmniej przez dwie godziny po południu i wieczorem
oraz
2. w soboty i niedziele w wymiarze dwóch godzin do południa i dwóch godzin wieczorem,
w miejsce dotychczasowych jedynie dwóch godzin, tylko dwa razy w tygodniu. Proszę jednocześnie o rozpropagowanie wprowadzonych zmian i zwiększonej dostępności lodowiska dla ogółu mieszkańców w szkołach, uczelniach, bibliotekach miejskich itd.

Uzasadnienie

Dotychczasowy stan, w którym wszyscy mieszkańcy finansują lodowisko, a dostęp do niego mają praktycznie jedynie „zawodowcy” jest moim zdaniem nie do zaakceptowania. Rozumiejąc potrzeby sportu zawodowego uważam jednocześnie, że proporcje wykorzystania lodowiska są niesprawiedliwe i nieuzasadnione. Zarówno dzieci, jak i dorośli czy młodzież, którzy nie uprawiają zawodowo łyżwiarstwa, powinny mieć do niego taki sam dostęp, ponieważ statystycznie mają co najmniej taki sam wkład w budżet miasta, z którego obiekt ten jest finansowany.

Gmina powinna w pierwszym rzędzie zaspokajać zbiorowe potrzeby obywateli w zakresie rekreacji oraz umożliwiania aktywności ruchowej. Jakże potrzebny sport zawodowy ma również swoje miejsce, jednak w budżecie miasta pewne proporcje powinny zostać zachowane. Planowane inwestycje w nowe tafle lodowiska mogą w przyszłości przywrócić „zawodowcom” większy wymiar dostępności, jednak obecnie należy natychmiast zwiększyć dostępność lodowiska dla „zwykłych” mieszkańców.

Nie bez znaczenia jest moim zdaniem również wymiar finansowy takiej decyzji, to znaczy zmniejszenie wydatków z budżetu, dzięki wpływom od większej liczby użytkowników lub możliwość przeznaczenia tych środków na inwestycje w infrastrukturę.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter