Szczepionki w kampanii wyborczej

Bez kategorii — 1.02.2010, 22:45

Wprawdzie media donoszą o kompromitacji koncernów farmaceutycznych, usiłujących zrobić interes na ludzkiej obawie o zdrowie i wciskających nam zbędne szczepionki przeciw grypie A/H1N1, o zalegających milionach szczepionek zakupionych niepotrzebnie z pieniędzy podatników w wielu krajach. Kazimierza Górskiego nie zraziły jednak te informacje i postanowił chyba pomóc koncernom farmaceutycznym i zaszczepić nasze dzieci przeciw grypie.

Rodzice uczniów sosnowieckich szkół otrzymali „zaproszenie” do „bezpłatnej” akcji szczepień. Prezydent uzasadnia w „zaproszeniu”, że ponieważ rodzice „mogą mieć problem z zakupem szczepionki”, a „w okresie zimowo-wiosennym pojawia się niebezpieczeństwo wystąpienia epidemii grypy”, to „proponuje nam bezpłatne szczepienie dzieci”.

Wielokroć „podziwiałem” na moim blogu „dowcip” Prezydenta Górskiego i tym razem nie zawiodłem się. „Bezpłatne” szczepienia, przedstawiane jako troska i dar prezydenta Górskiego, realizowane za nasze pieniądze! Genialne!

Moje osobiste doświadczenie z grypą i szczepieniami przeciw niej jest następujące: ani ja ani moje dzieci nie szczepiły się nigdy przeciw grypie i z tego co mi wiadomo moje dzieci chorują nawet nieco rzadziej niż przeciętnie ich koledzy i koleżanki ze szkoły.

Uważam tę akcję za bezsensowne wyrzucanie naszych pieniędzy w błoto przez Kazimierza Górskiego, który postanowił przypodobać się rodzicom mieszkającym w Sosnowcu, finansując w ten sposób swoją kampanię wyborczą z pieniędzy podatników. Mnie to rozśmieszyło, choć żal mi niestety budżetowych pieniędzy, których brakuje potem na rzeczy naprawdę potrzebne. Państwo oceńcie to sami.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter