Równi i równiejsi

Bez kategorii — 8.01.2010, 13:34

„Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze” – pisał w Folwarku Zwierzęcym George Orwell. Ta ironiczna maksyma obnaża obłudę lewaków i pseudodemokratów wszelkiej maści, którzy mając pełne usta tzw. lewicowych wartości i humanistycznych haseł, zręcznie operują nimi dla realizacji całkiem osobistych i partykularnych interesów.

Kiedy przeczytałem dzisiaj o tym (czytaj w GW), że Prezydent Górski zawarł podobno jakieś dżentelmeńskie umowy z działaczami Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, stanęła mi przed oczami sprawa jednej z mieszkanek, wobec której nasz dżentelmen okazał się nieco mniej szarmancki i pobłażliwy, aniżeli wobec warszawskich działaczy hokejowych.

W roku ubiegłym na działania windykacyjne Prezydenta poskarżyła się Komisji Rewizyjnej RM pewna mieszkanka. Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej rozpatrując skargę skłonna była uznać w końcu jej zasadność ale Przewodniczący Komisji postanowił podjąć próbę polubownego załatwienia sprawy. Uzyskał od Pana Prezydenta dżentelmeńskie zapewnienie, złożone w obecności zastępcy prezydenta i dwóch naczelników wydziałów, że Prezydent przychylnie rozpatrzy wniosek mieszkanki, wnioskującej o umorzenie części zadłużenia, które spowodował jej nieżyjący ojciec. W tym stanie rzeczy, mając obietnicę Prezydenta, przekazaną przez Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, pełna nadziei wnioskodawczyni – wycofała skargę.

Słowo Kazimierza Górskiego znaczy jednak bardzo często tyle co chwila, która właśnie minęła w momencie jego wypowiedzenia i z dżentelmeńskiej obietnicy nie pozostało nic. Co innego widać, gdy nie chodzi o zwykłą mieszkankę, ale o działaczy Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, na dodatek z samej Warszawy, nie mówiąc o nostalgicznym tytule Sekretarza Generalnego!

W tym stanie rzeczy składam w dniu dzisiejszym do Pana Prezydenta interpelację:

Sz. P. Kazimierz Górski
Prezydent Sosnowca

W związku z informacją w Gazecie Wyborczej z dnia 8 stycznia 2010, dotyczącą zadłużenia PZHL wobec gminy, proszę o udzielenie informacji:
Ile wynosi, kiedy i w jaki sposób powstało zadłużenie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie wobec Miasta Sosnowca?
Dlaczego zadłużenie to nie jest przez Pana Prezydenta ściągane tak skwapliwie, jak to ma miejsce na przykład wobec mieszkanki, której sprawę rozpatrywała w roku 2009 roku Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej?
Jaka jest treść owej „dżentelmeńskiej umowy”, zawartej podobno pomiędzy Panem Prezydentem, a przedstawicielami Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, o którym wypowiada się publicznie P. Marek Bykowski – Sekretarz Generalny Związku i na jakiej podstawie prawnej umowa ta została przez Pana zawarta?

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter