Pośród barbarzyńców!

Bez kategorii — 19.09.2011, 23:36

Zdając sobie doskonale sprawę z tego, że toczy się kampania wyborcza chciałbym abyście Państwo mimo wszystko spróbowali potraktować niniejszy wpis w oderwaniu od tej kampanii.

W dniu dzisiejszym odbyło się w Urzędzie Miasta posiedzenie Komisji Rady Miejskiej, na którym między innymi omawiano realizację programu wspierania rodzin zastępczych. Na posiedzenie komisji nie zaproszono osób, które pracowały społecznie przy jego tworzeniu, podobnie jak i mnie.

Większość uczestników komisji z ulgą odnotowała natomiast fakt, że udało się nie uzyskać w pełni rezultatów, które program zakładał. W wyniku przeprowadzonej akcji do ośrodków zgłosiły się dotychczas 24 rodziny gotowe stać się niespokrewnionymi rodzinami zastępczymi, z których 6 przeszło odpowiednie procedury.

To rzeczywiście poniżej oczekiwań. Główną przyczyną tych słabych wyników jest w mojej opinii aktualnie brak decyzji Prezydenta Miasta o przejściu z systemów domów dziecka na rodziny zastępcze i brak wydania przez niego w tej sprawie odpowiednich zarządzeń, w tym skutecznego przeprowadzenia kampanii informacyjnej.

Fakt, iż jako społeczeństwo skazujemy i umieszczamy dzieci, którym w rodzinach biologicznych dzieje się krzywda, w domach dziecka – świadczy o nas wszystkich. Skoszarowanie dzieci w zakładach pracy, jakimi z konieczności muszą być placówki opiekuńczo-wychowawcze, ze swym zmianowym, rotacyjnym trybem pracy jest dla dzieci kolejnym dramatem, po krzywdzie jakiej doznawali dotychczas w rodzinnym domu. To barbarzyńskie postępowanie wobec słabych członków społeczeństwa – dzieci, których rodzice nie są w stanie zapewnić im bezpieczeństwa i opieki; tolerowanie tego stanu, pomimo istnienia znacznie mniej okrutnej alternatywy, jaką dla dziecka oderwanego od biologicznych rodziców może być rodzina zastępcza świadczy o każdym z nas. Świadczy o mnie i o Tobie!

Komisja RM przyjęła do wiadomości, że dofinansowanie dla rodzin zastępczych, uchwalone w poprzedniej kadencji, zakończy się z dniem 31 grudnia bieżącego roku, ze względu na konieczność nowelizacji uchwały Rady Miejskiej, do czego prawdopodobnie nie ma woli politycznej ani wśród większości radnych, ani prezydenta!

3 komentarze »

151

Komentarz by Anonim

20.09.2011, 9:12

dlaczego przydzielane sa mieszkania socjalne i komunalne osoba ktore nie maja stalych dochodow Mimo ze sa to soby z dziecmi /rzekomo same wychowujace/ nie pracuja utrzymuja sie z MOPSU i alimentow.Jak dlugo miasto ma zamiar je utrzymywac.
int.

152

Komentarz by Anonim

21.09.2011, 20:34

Bzdury ignoranta. Dobrze zorganizowane domy dziecka są właściwym wyjściem i nie zorientowanym na przechowywalnie bagażu w rodzinnych rzekomo domach. Czy ośmioro dzieci i kobieta stale przy kuchni to rozwiązanie? przeciez celem tego pomysłu bylo obniżenie kosztów wychowywania dzieci. Dobry personel pedagogiczny, pielęgniarka, psycholog i po ukończeniu szkoły i 18 latach pomoc w uzyskaniu małego mieszkania i pracy załatwia problem startu w dorosłe zycie. Czy to da rodzina zastępcza? Znam życie i byłem w PDDZ. Radze sobie lepiej. Nigdy w zyciu nie chciałbym rodziny zastepczej. Czy ja stac na kolonie dla np 8-ki dzieci? Czy stać na biblioteke, pilkę, rower, naukę muzyki na instrumentach PDDZ? Puknij sie pan w czoło. Rodziny zastępcze to czysta propaganda, aby zaoszczędzic na dzieciach, a nie wychowac ich przez profesjonalnych pedagogów.

153

Komentarz by Krzysztof

22.09.2011, 1:23

Odnosnie przydzielania mieszkań komunalnych/socjalnych – Jaki pomysł ma Pan/Pani wobec tych osób z dziećmi których nie stać na opłacenie mieszkania?

Rozmawiałem z wieloma wychowankami domu dziecka i żaden z nich nie wypowiadał słów i opinii, wyrażonych przez anonima, zarzucającego mi ignorancję. Spotkałem natomiast kilku pracowników domów dziecka, którzy dokładnie w ten sposób się wypowiadali. Przykro mi bardzo – ale nie dam się nabrać na tę mistyfikację – anonimowy profesjonalisto.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter