Pomysły dotyczące porządku i bezpieczeństwa w Sosnowcu

Bez kategorii — 31.05.2007, 19:12

Sformułowałem kilka różnego zasięgu i celu propozycje związane z bezpieczeństwem i porządkiem w naszym mieście, przekazując je właściwej komisji Rady Miejskiej.

1. Rozważenie wespół z Policją możliwości sfinansowania z budżetu miasta drobnych nagród w wysokości 50-100 złotych, za informacje umożliwiające ujęcie sprawców i przestępców dokonujących drobnych wykroczeń jak zamalowywanie sprayem budynków, niszczenie wiat przystankowych, kradzież studzienek, wyrzucanie śmieci w miejscach nie wyznaczonych do tego itp. W przypadku ustanowienia takich nagród, poinformowanie o tym mediów.
2. Ustawienie przy każdym przystanku komunikacji publicznej „bezpłatnego” słupa ogłoszeniowego oraz informacji na wiacie przystankowej o wysokości kar za naklejanie na wiatach przystankowych. W przypadku pojawienia się na wiacie przystanku ogłoszenia – wezwanie do straży miejskiej naklejającego i pouczenie, że w przypadku ponownego pojawienia się takiego ogłoszenia po raz kolejny, zostanie ukarany grzywną.
3. Bezwzględny zakaz, wzmożona kontrola i jego egzekwowanie – spożywania alkoholu w miejscach publicznych w tym przede wszystkim na imprezach organizowanych przez jednostki gminne – Dni Sosnowca itp. W szczególności na skwerach, w parkach, boiskach szkolnych i terenach przyległych.
4. Instalowanie pokryw studzienek wykonanych z żelbetu w miejsce żeliwa.
5. Opracowanie systemu organizacji zajęć popołudniowych dla dzieci i młodzieży w szkołach – prowadzonych przez nauczycieli, trenerów i instruktorów sportowych, katechetów, instruktorów harcerskich itd. Przeznaczenie na to środków z budżetu miasta.
6. Wprowadzenie do regulaminu wynagradzania dyrektorów placówek oświatowych jasnego kryterium premii w przypadku organizacji zajęć dla dużej liczby osób poza dopołudniowymi godzinami pracy szkoły.
7. Weryfikacja dostępności i stopnia wykorzystania boisk, sal gimnastycznych oraz innych sal szkolnych w godzinach popołudniowych.
8. Zorganizowanie akcji informacyjnej o konieczności zbierania psich odchodów przez właścicieli zwierząt – plakaty, informacje do mediów, tabliczki w parkach. Przeprowadzenie w miesiącu wrześniu przez wychowawców we wszystkich rodzajach szkół, praktycznych lekcji zbierania psich odchodów na osiedlach. Włączenie się do akcji promującej zbieranie psich odchodów radnych i prezydenta miasta.
9. Dostarczenie rodzicom na zebraniach na początku roku szkolnego, a także załączanie ulotki przy okazji rozsyłania nakazów płatniczych oraz innej korespondencji do mieszkańców, zawierającej informacje o:
a) sposobach, kosztach, telefonach kontaktowych – możliwości skorzystania z gminnej bazy sportowo-rekreacyjnej w szkole i okolicy: sale gimnastyczne, sale lekcyjne, świetlice, kluby, boiska, lodowisko itp.
b) konieczności sprzątania odchodów zwierząt domowych
c) informacja o wprowadzonych nagrodach za wskazanie sprawców wykroczeń
d) konieczności posiadania umowy na wywóz śmieci oraz wysokości grożących kar za ich nie posiadanie
e) wysokości kar za wyrzucanie śmieci i gruzu, wraz z informacją w jaki sposób taki gruz należy „wyrzucać”.

6 komentarze »

48

Komentarz by AKI

3.06.2007, 21:15

Z chęciom skomentował bym powyższy tekst, jak i podzielił bym się swoimi uwagami, lecz niestety pomimo że cenzura od rok 1989
została zlikwidowana to jest nadal i dobrze funkcjonuje tu na tej stronie www.
Postaram się swoja opinie wyrazić na internetowej stronie sosnowieckiego oddziału UPR pod adresem: http://www.sosnowiec.upr.org.pl
Z konserwatywnym pozdrowieniem
Zbigniew Legarski
prezes Unii Polityki Realnej o/Sosnowiec

49

Komentarz by Krzysztof Haładus

3.06.2007, 21:57

Panie Prezesie Unii Polityki Realnej o/Sosnowiec

Zostawiam Pański powyższy wpis w całości, w odróżnieniu od poprzedniego, który, jak Pan to opisuje „ocenzurowałem”, aby pokazać na czym owa „cenzura” polegała. Otóż Pan moją prywatną stronę wykorzystuje do reklamy partii, której jest Pan członkiem. Kiedy ja usuwam część reklamową, zostawiając merytoryczną, Pan pomawia mnie o cenzurę i dalej reklamuje moim kosztem swoją partię.

Dla jasności – żaden merytoryczny argument czy głos nie został usunięty z tej strony. Jednocześnie, jako gospodarz, rezerwuję sobie prawo do wypraszania osób nadużywających praw gościa.

50

Komentarz by Stanisław Nazimek

23.06.2007, 12:44

Drogi Krzysztofie!
Z większością się zdecydowanie zgadzam.Jedynie co do pkt.3 .Czy Ty za alkohol uważasz np.piwo?
Czy miaso ustawi na skwerkach pojemniki z zestawami na psie g… ?

51

Komentarz by Krzysztof Haładus

23.06.2007, 13:54

Witaj Stachu

Co do pojemników na psie odchody, to moim zdaniem, albo specjalne pojemniki na ten cel, albo po prostu do kosza. Zależy co taniej.

Czy piwo jest alkoholem? To chyba oczywiste – zawiera stosunkowo niewielką jego ilość, ale zawiera. Czy można piwem się upić? Niestety tak. Nie jestem zwolennikiem ograniczania wolności i swobód obywatelskich, ale w związku z tym uważam, że każdy ma prawo do ochrony przed agresją i chamskimi zaczepkami ze strony uchlanych „piwoszy” – co jest niestety normą. Będąc ostatnio w USA widziałem, że np. na publicznych plażach (nie mówiąc o mieście, parkach i skwerach) istnieje zakaz spożywania alkoholu, pod jakąkolwiek postacią. Bolejąc nad tym, że jest to ograniczenie swobody wielu normalnych i kulturalnych ludzi, którzy podobnie jak ja czy Ty, nie widzimy nic złego w wypiciu jednego czy dwóch kufli piwa, głosowałbym za zakazem spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

52

Komentarz by Stanisław Nazimek

24.06.2007, 21:38

Krzysztofie !
USA nie są tu dobrym przykładem- patrz nieudane doświadczenia z prohibicją/Al Capone/.Co innego miejsce publiczne np.przystanek,a co innego impreza lub festyn organizowany w parku.Każdy niedorzeczny przepis można obejść,mogę kupić wódkę w sklepie,w bramie przelać do butelki po coli i wypić gdzie chcę.
Co do zaczepek to jest to problem policji,straży i organizatorów imprezy.Trzeba przyznać że Polacy szczególnie nie umią się zachować po alkoholu,generalny brak kultury co wiąże się z naszą ostatnią historią,a zwłaszcza soczewkuje się w Zagłębiu/kultura robotnicza/.W innych krajach można pić alkohol na plaży i nikogo to nie razi,wręcz przeciwnie jest to normalne.

53

Komentarz by hanka

18.06.2010, 13:27

dziekuje,ze znalazlam osobe,dla ktorej immisje sa wazne.Niedawno przeprowadzilam sie z miasta do malej miejscowosci,mialo to byc mije wymarzone miejsce na ziemii.Gdyby nie immisje,wlasnie.Ty panuje samowolka i widze,absolutny brak edukacji obywatelskiej .Wlasciwie nikt nie rozumie,o czym mowie.Teraz kajis pan wysypuje gruz na dzialke sasiednia,jeszcze nie wykupiona przez gmine,ale wiadomo,ze tu bedzie gminna droga i uwaza,ze jest w porzadku.Moze Pan mnie zrozumie i podpowie,jak mam walczyc z niewiedza ogolna.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter