Po pierwszej turze

Bez kategorii — 21.06.2010, 11:18

Wyniki wyborów prezydenckich zbliżone są do prognoz. Część komentatorów utożsamia je z poparciem dla poszczególnych partii, ale wybory prezydenckie w większym stopniu wskazują na preferencje wyborców co do osobowości samych kandydatów, niż ich poglądów czy reprezentowanych partii politycznych. Ciekawa będzie II tura, w której każde rozstrzygnięcie jest możliwe.

Próbując przełożyć bieżące wyniki na wybory samorządowe możnaby analogicznie wróżyć zwycięstwo kandydata PO w wyborach na Prezydenta Sosnowca. Znający nieco lepiej sosnowieckie realia mają zapewne świadomość, że takie proste przełożenie niekoniecznie musi się sprawdzić.

Dopiero trzecia pozycja SLD w Sosnowcu pokazuje, że duża część Sosnowiczan, chociaż wciąż nie pozbywa się lewicowych resentymentów, to jednak jednocześnie pamięta szczere do bólu słowa Oleksego o stosunku SLD do Polski: „Moja sitwa i owszem, miała [Polskę] w dupie.”

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter