Oszczędności?

Bez kategorii — 30.07.2010, 22:40

Słucham wiadomości z kraju i mówią, że w Polsce konieczne są oszczędności budżetowe. Nie dziwota. Za chwilę jednak mówią, że te oszczędności mają polegać na podwyżce podatków…(?!)

Kiedy zdarza mi się zabrać głos w dyskusji na temat obniżki podatków, konsekwentnie twierdzę, że obniżki podatków wymagają uprzedniego obniżenia kosztów – czyli wprowadzenia oszczędności. W tym przypadku niektórzy dziennikarze powtarzają za propagandystami głupoty o „oszczędnościach” mających utrzymać, a nawet pozwalających zwiększyć koszty.

Czy upały komuś dogrzały, czy może opuścił zajęcia, na których tłumaczono czym różnią się przychody od kosztów i podwyżki od oszczędności? W każdym razie może rząd i niektóre redakcje daliby radę wysłać swoich pracowników na jakieś kursy wakacyjne z podstaw ekonomii, bo gadanie takich bzdur naraża ich na śmieszność.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter