Odpowiedzi w sprawie kaucji i planu zagospodarowania

Bez kategorii — 22.11.2007, 13:32

W sprawie polubownego załatwienia kwestii kaucji (zobacz tekst poniżej) Wiceprezydent Zych odmowie potraktował mój wniosek, imputując mi nawet iż nakłaniam go do działań niezgodnych z prawem. Ponieważ istota mojego wniosku zawierała się w zdaniu: „…Skoro sądy ustalają wysokość kaucji do zwrotu i zasadność tego zwrotu, to Urząd Miasta może skorzystać z tych samych przepisów, obliczyć na ich podstawie kaucję i ją wypłacić.”, to rozumiem, iż Pan Wiceprezydent twierdzi, że w Polsce sądy wydają wyroki niezgodne z prawem. Jako radny nie widzę niestety możliwości zrobienia w tej sprawie niczego więcej.

Otrzymałem równiez odpowiedź w sprawie planu zagospodarowania dla terenów pod budownictwo przy ulicy Traugutta. Pan Prezydent Górski częściowo wskazuje przyczyny opóźnienia prac, chociaż sądzę, że wydłużenie prac planowanych na dwa lata co najmniej o dodatkowe dwa, trudno uzasadnić jedynie względami obiektywnymi. Biorąc pod uwagę wypowiedzi Pana Prezydenta Górskiego co do jego decyzji o wstrzymywaniu się ze sprzedażą działek w celu oczekiwania na wzrost ich ceny, mam spore wątpliwości co do obiektywności zaistniałych opóźnień i ich rzeczywistych przyczyn. W związku z takim podejściem Pana Prezydenta, wskazany w jego pismie termin najwcześniejszego uchwalenia planu w sierpniu 2008 roku, wydaje mi się niestety mocno wątpliwy.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter