Odpowiedź w sprawie ogłoszenia o lokalach socjalnych

Bez kategorii — 18.01.2009, 12:53

Otrzymałem odpowiedź potwierdzającą brak aktualnie na stronach internetowych ogłoszenia o zapotrzebowaniu na mieszkania socjalne ze strony gminy Sosnowiec. Pan Prezydent pisze między innymi: Mając na względzie słuszność uwagi Pana Radnego – o umieszczeniu na czas nieokreślony na stronach internetowych tut. Urzędu ogłoszenia o zainteresowaniu Gminy wynajmem oraz nabyciem mieszkań z przeznaczeniem na lokale socjalne – zobowiązałem Pana Grzegorza Dąbrowskiego Naczelnika Wydziału Informacji i Promocji Miasta do zamieszczenia ogłoszenia na stronach: www.um.sosnowiec.pl i www.bip.um.sosnowiec.pl. Dodatkowo w piśmie wskazane są miejsca wcześniejszych publikacji ogłoszenia tj. Gazeta Wyborcza – w każdy piątek sierpnia i grudnia, strona internetowa UM w sierpniu i grudniu 2008r.

Pan Prezydent podnosi również w swym piśmie, że proponowana przeze mnie kwota 10zł/m2 jest zbyt wysoka i że w ogłoszeniu proponowano kwotę 3zł/m2, a obecnie zostanie podwyższona do 4zł/m2.
Jasne, że warto zawsze kalkulować i trzeba płacić jak najtaniej się da. Problem w tym, by kalkulować kompleksowo, uwzględniając wartość płaconych odszkodowań oraz alternatywy w postaci budowy nowych mieszkań socjalnych. Ja wskazałem, że w porównaniu z budową nowych, nawet czynsz 10zł/m2 jest opłacalny. Przy ofercie na niższym poziomie rzeczywiście może być trudno znaleźć oferentów na dostawę mieszkań, ale może faktycznie sensowną drogą jest stopniowe podwyższanie oferty. Na pewno trzeba jednak tę ofertę eksponować stale na stronie internetowej – do czasu rozwiązania problemu.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter