Nie karanie – zmniejszy liczbę przestępstw?

Bez kategorii — 13.10.2009, 23:49

Jadąc samochodem usłyszałem w radiu o jakiejś inicjatywie środowisk proaborcyjnych, które postanowiły zwrócić uwagę nas wszystkich na występujące w ich przekonaniu zjawisko powszechności dokonywania aborcji. Zdaniem wypowiadającej się proaborcjonistki, nagminne łamanie prawa w ten sposób, jednoznacznie wskazuje na konieczność całkowitego zniesienia zakazu aborcji, dzięki czemu prawo nie będzie w ten sposób łamane.

Gdyby jednak uznać tę logikę, należałoby równocześnie zdepenalizować na przykład gwałty i kradzieże samochodów, których liczba prawdopodobnie znacznie przekracza ilość dokonywanych aborcji. Pomysł taki, oczywiście absurdalny, chociaż nie doprowadziłby wprawdzie do zmniejszenia liczby gwałtów i kradzieży jako takich, a prawdopodobnie wręcz przeciwnie, ale liczba przypadków łamania prawa z tego tytułu oczywście spadłaby przecież do zera. Kradnąc – nikt nie łamałby prawa, bo nie byłoby to prawem zakazane.

Logika niektórych ludzi czasami na prawdę powala na łopatki.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter