Mieszkania socjalne przy Hubala Dobrzańskiego

Bez kategorii — 17.06.2010, 16:04

Pod koniec maja, przed komisją gospodarki komunalnej, radni odwiedzili ukończoną wreszcie miejską inwestycję lokali socjalnych przy ul. Hubala-Dobrzańskiego 101. Zrealizowane w zabudowie szeregowej osiedle w Klimontowie posiada bardzo przyzwoity standard, a mieszkania robią pozytywne wrażenie. Lokale mieszkalne mają niewielką powierzchnię, ale jej szczupłość oznacza niskie koszty. Dobrze izolowane ściany, łazienka, kuchenka – to wprawdzie dzisiejszy standard, ale nie wszyscy mogą się nim cieszyć. Tramwaj i autobus kursujące wzdłuż ul. Hubala-Dobrzańskiego komunikują osiedle z centrum.

Zaproponowałem montaż kilku urządzeń dla dzieci: huśtawek, piaskownicy, kosza itp., które uczyniłyby osiedle jeszcze bardziej przyjaznym dla rodzin. Jeśli jeszcze pojawią się tam elementy małej architektury i zostanie urządzona zieleń, to miejsce dodatkowo zyska na wyglądzie. Chociaż z opóźnieniem – to mieszkania warto jak najszybciej zasiedlać, rozwiązując w ten sposób część problemów mieszkaniowych w Sosnowcu.

W ciągu mijającej kadencji udało nam się znacząco poprawić sytuację w zakresie realizowania wyroków sądowych z prawem do lokalu socjalnego. W 2008 roku, po raz pierwszy od lat, liczba zrealizowanych wyroków przewyższyła lczbę składanych: 112/68. W minionym 2009 roku stosunek ten był jeszcze lepszy 185/61, a do końca maja br. sytuacja wygląda również bardzo dobrze: 72/26. Rozpoczynając kadencję zastaliśmy wieloletnie zaległości – w minonych latach były to odpowiednio: 2004 – 56/163; 2005 – 44/147; 2006 – 62/105; 2007 – 54/85 co skutkowało ponoszeniem przez gminę kosztów, związanych z koniecznością wypłaty odszkodowań. Lokale przy Hubala Dobrzańskiego powinny dodatkowo pozytywnie wpłynąć na te relacje w roku bieżącym.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter