Koniec kadencji

Bez kategorii — 12.11.2010, 22:57

W dniu dzisiejszym zakończyła się moja czteroletnia kadencja w Radzie Miasta. Chciałbym podziękować wszystkim odwiedzającym tę stronę i życzyć trafnych wyborów.
Póki co podążam drogą Cyncynata, który w V wieku p.n.e. wyznaczył wzorce cnót obywatelskich w działalności publicznej.
Zapraszam od czasu do czasu do zajrzenia pod ten adres. Jeśli będę miał coś ważnego, z czym będę chciał się z Państwem podzielić, to niewątpliwie przekaz ten znajdzie się na tej stronie.

Parę rzeczy udało nam się dokonać w ciągu minionych czterech lat. najważniejsze z nich warto może przypomnieć. Wiele z poniższych przyjęto z mojej osobistej inicjatywy, chociaż ich wprowadzenie czy przyjęcie wymagało często większości w RM lub współpracy pracowników UM i Prezydenta.
Niewątpliwie największym osiągnięciem jest wprowadzenie dodatków finansowych dla rodzin zastępczych, co jest szansą na zmianę systemu z domów dziecka na rodziny zastępcze.
Uruchomienie sprzedaży mieszkań komunalnych na większa skalę, skupienie inwestycji na mieszkaniach socjalnych, przygotowywanie (strasznie opornie to idzie) terenów pod budownictwo jednorodzinne.
Zwiększenie dostępności do infrastruktury sportowej, zlokalizowanej przy szkołach.
Rozpoczęcie procesu przyspieszania załatwiania spraw w UM – wypisy z rejestru gruntów od ręki, działania na rzecz przyspieszenia wydawania decyzji o warunkach zabudowy i pozwoleń na budowę.
Powstrzymanie szastania pieniędzmi na sfinansowanie zwiększonego zatrudnienia w szpitalu po objęciu funkcji przez dyrektora Swobodę.
Otwarcie basenu krytego w wakacje.
Zwolnienie z opłaty targowej na targowiskach, gdzie kupcy ponoszą opłaty na utrzymanie targowiska.
Likwidacja opłaty od psów.
Zablokowanie wprowadzenia opłaty adiacenckiej – kolejnego podatku lokalnego od inwestycji.
Doprowadzenie do zmiany interpretacji przepisu o licencjach taksówkowych, dzięki czemu praktycznie każdy chętny może po zdaniu egzaminu ją otrzymać i podjąć pracę.
Zmniejszenie o 10-30mln zadłużenia z tytułu ograniczenia emisji obligacji we wrześniu 2009r. Początkowo prezydent proponował 120, następnie 100mln, ostatecznie stanęło na 90mln – ja proponowałem 60. Na koniec 2009r zostało ponad 30mln. niewykorzystanych środków.
Działania na rzecz budowy Sali koncertowej przy szkole muzycznej.

2 komentarze »

135

Komentarz by Tomek

22.11.2010, 15:02

Witam,
Panie Haładus dziękuję panu za zaangażowanie się w sprawę dotyczącą „Polityki Mieszkaniowej gminy Sosnowiec”. Mam nadzieję, że Pana działania (jako byłego członka Rady Miasta Sosnowca) przyczynią się do tego, że będę mógł jako najemca miszkania komunalnego w centrum miasta („odziedziczonego” po zmarłym 10 lat temu dziadku) wykupić je za przyzwoitą cenę od miasta i gruntownie je wyremontować (bo popadło w ruinę. Życzę Panu wszystkiego najlepszego, powodzenia w biznesie i w życiu osobistym i żałuje, że nie kandydował Pan w tegorocznych wyborach 2010.

136

Komentarz by jgrey

28.11.2010, 22:40

„Jeśli będę miał coś ważnego, z czym będę chciał się z Państwem podzielić, to niewątpliwie przekaz ten znajdzie się na tej stronie”.
——————-
Przylączam się do życzeń zamieszczonych wyżej.Proszę,mimo zakończenia kadencji,być pilnym i krytycznym obserwatorem dzialalności magistratu,dzieląc się z nami swoimi spostrzeżeniami.Szczerze żaluję,że tak późno trafilem na Pańską stronę.

PS.Coraz mniej rozumiem ostatnie decyzję pani E.Malik.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter