Instytut Kultury i Myśli Jana Pawła II

Bez kategorii — 15.05.2009, 8:35

Na portalu sosnowiec.info.pl artykuł opisujący mój konstruktywny wniosek, dotyczący budowy tzw. barki.
Gwoli uzupełnienia dodam, że niemal identyczny wniosek złożyłem Prezydentowi i Radnym przed ponad rokiem, proponując jego przyjęcie i przedstawienie po ewentualnych modyfikacjach jako wspólnej propozycji. Mniej lub bardziej świadome działania forsujących inwestycję barki, zmierzające do tworzenia w społeczeństwie podziałów z wykorzystaniem osoby Ojca Świętego przy tej okazji i kreowanie negatywnych postaw wobec wspólnoty katolickiej jest moim zdaniem, delikatnie mówiąc, nie na miejscu.
Kwota 3 milionów złotych wystarczyłaby na przygotowanie i zagospodarowanie placu wokół, a drugie tyle, zebrane z dobrowolnych wpłat pokryłoby koszt budowy obiektu o powierzchni 1000m2. Gospodarowany i prowadzony przez wspólnotę duchownych bądź świeckich obiekt „Instytutu Kultury i Myśli Jana Pawła II” pełniłby tę rolę promieniowania wartościami, uosabianymi przez Ojca Świętego, której nie będzie w stanie zrealizować 300m3 żelbetu, wylanego choćby w najwymyślniejszym kształcie.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter