Gentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach

Bez kategorii — 26.08.2009, 9:24

We wtorek podczas Komisji Budżetowej Rady Miejskiej w Sosnowcu renomowana instytucja finansowa przedstawiła przygotowaną na zlecenie Prezydenta Górskiego analizę dotyczącą emisji obligacji. Treść tej analizy sprowadzała się do wyliczenia, przez ile lat gmina będzie spłacać określoną kwotę obligacji, przy założeniu utrzymania w przyszłości wolnych środków, na poziomie lat poprzednich i określonego oprocentowania obligacji.

Jest to typowe zadanie dla gimnazjalisty na lekcjach matematyki, ewentualnie podstaw przedsiębiorczości. Kiedy zadałem Panu skarbnikowi pytanie: czego nowego dowiedział się dzięki tej analizie, czego nie wiedziałby, praktycznie bez zaglądania do żadnych dokumentów oraz ile kosztowała podatników ta specjalistyczna analiza, bardzo grzecznie odpowiedział mi że: „zasady kultury wzbraniają mu udzielenia odpowiedzi podczas komisji, w obecności Prezesa Renomowanej Firmy Finansowej” i że „może mi prywatnie odpowiedzieć po komisji”.

Jako radnego nie może mnie jednak satysfakcjonować proponowana forma „prywatnej odpowiedzi” w tej sprawie. Wprawdzie „gentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach” – ale może to mieć miejsce wówczas, kiedy „nie rozmawiają” o swoich pieniądzach. Póki co zarządzamy w tej kwestii pieniędzmi wszystkich Sosnowiczan i nie podzielam opinii Pana Skarbnika, aby jawność w tej sprawie mogła łamać jakieś zasady kultury. W związku z czym zamierzam ponowić pytanie na sesji Rady Miejskiej.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter