Długość basenów

Bez kategorii — 9.04.2013, 12:57

Wczoraj media podały informacje o prowadzonych w wielu miejscach w kraju pracach, polegających na skracaniu basenów. Prace te mają związek z rozporządzeniem MSW, określającym niezbędną liczbę ratowników w zależności od długości basenów. W tej sprawie zaproponowałem w dniu dzisiejszym zmianę rozporządzenia, która to zmiana pozwoli w mojej ocenie na zminimalizowanie, a co najmniej znaczące zmniejszenie skali problemu.

Oto treść wniosku:

Sz. P. Bartłomiej Sienkiewicz
Minister Spraw Wewnętrznych

W związku z publikacjami w mediach, dotyczącymi prowadzonych zmian w konstrukcji basenów, w związku z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 23 stycznia 2012 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących liczby ratowników wodnych zapewniających stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego wnioskuję o niezwłoczną zmianę treści tego rozporządzenia. Proponowana zmiana dotyczy par 2 punkt 3 i powinna polegać na zmianie w podpunktach a), b) i c) zakresów długości basenów odpowiednio a) do 26m, b) 26-51m c) powyżej 51m. W przypadku planowanego działania, zgodnie z tym wnioskiem, proponuję poinformowanie o tym jak najszybciej mediów, aby natychmiast powstrzymać niepotrzebne wydawanie środków na skracanie basenów.

Uzasadnienie:

Typowe baseny posiadają w większości wymiary 25 lub 50m. Ustalenie liczby wymaganych ratowników dokładnie w tych zakresach powoduje problemy i niepotrzebne koszty, opisane w mediach. Proponowana zmiana wyeliminuje prawdopodonie znaczącą większość tych problemów i zbędnych kosztów, a nie wpłynie na bezpieczeństwo na basenach.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter