Batalia o rodziny zastępcze

Bez kategorii — 26.06.2010, 16:30

Kolejną odsłonę batalii o rozwój rodzicielstwa zastępczego przynosi dzisiejsza
Gazeta Wyborcza. Gwoli sprawiedliwości trzeba powiedzieć, że propozycję umieszczenia ogłoszenia w Urzędzie Pracy wymyśliłem nie ja, a zgłosiła to jedna z osób uczestniczących w pracach komisji, pracująca na codzień z rodzinami zastępczymi, a Rada Miejska uchwaliła tego rodzaju działanie, zapisując je i przyjmując uchwałę w sprawie Programu Wspierania Rodzicielstwa Zastępczego w Sosnowcu. Tym nie mniej podpisuję się pod takim działaniem i chętnie będę je firmował, dostarczając jak widzę niektórym okazji do promowania samych siebie oraz wieszania na mnie psów. Na zdrowie!

Jedna opinia wydaje mi się wszak nieprawdziwa. Otóż ja nie widzę póki co by w mieście zawrzało. Wprawdzie radny Kalański zwija się jak w ukropie, żeby atakując mnie i posługując po raz kolejny nieprawdą, zdezauwować nasze wysiłki na rzecz rodzicielstwa zastępczego (cennik to P. Kalańskiemu uroił się w głowie, chyba, że określa nim ustawę o pomocy społecznej, ale w tym przypadku powinien od razu oburzyć się na wszystkie świadczenia z pomocy społecznej – stanowiące „cennik ludzkiej biedy”), a przy tym wykazać swoją polityczną i medialną przydatność dla obozu politycznych przeciwników, ale wrzątku jak nie było, tak nie ma, … a szkoda.:)! Bo ten temat powinien w końcu wytrącić z letargu nasze społeczeństwo i sprawić by choć przez chwilę stał się on tematem nr 1 – przyczyniając się do sytuacji, w której pojawi się wystarczająca liczba kandydatów na rodziny zastępcze, abyśmy mogli stopniowo przejść w pełni na tę formę opieki nad dziećmi pozbawionymi rodzin biologicznych.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Subskrybuj kanał RSS dla komentarzy.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
  • RSS
  • Facebook
  • Twitter